Detská stomatológia

Home / Detská stomatológia

Detská stomatológia

Je veľmi dôležité priviesť dieťa k zubnému lekárovi včas. Už po prerezaní prvých zúbkov by sa mala absolvovať prvá preventívna prehliadka u zubného lekára.

Prvá návšteva u zubného lekára by nemala znamenať ošetrenie, ale by malo ísť len o zoznámenie sa so zubným lekárom a s prostredím. Dôvod prvej návštevy u zubného lekára by nemala byť bolesť. V takomto prípade prvý kontakt môže znamenať nepríjemný zážitok, ktorý si dieťa pamätá a ktorý môže predstavovať traumu pre dieťa až do dospelosti.

Keďže deti veľmi radi napodobňujú dospelých, je veľmi dôležité byť im dobrým príkladom. Neukážte im Váš alebo hocikoho iného strach, ale svojím príkladom ukážte vášmu najmenšiemu, že pravidelná návšteva zubného lekára je veĺmi dôležita a dokonca aj celkom zábavná.Mliečne zúbky sú dôležité nielen pre vývoj trvalých zubov, ale aj pre vývoj čeľusti, hovoru, tráviacého systému a pre zdravý vývoj vášho dieťaťa.Treba aj vedieť , že mliečne zúbky majú oproti trvalým zubom nevýhodu – majú rozsiahlu nervovú dutinu a kazy postupujú rýchlejšie k nervu.

Preto je dôležité rovnako sa starať o mliečne zúbky ako aj o trvalé zuby. V našej zubnej ambulancii sa zameriavame predovšetkým na prevenciu. Poskytujeme rodičom informácie ako sa starať o zúbky aby zostali zdravé a snažíme sa posilniť odolnosť zubov proti kazu ambulantnou a domácou fluoridáciou. Ryhy čerstvo prerezaných stoličiek pečatíme.

V prípade že už vznikli kazy na detských zubkoch snažíme sa zúbky ošetriť čo skôr a bezbolestným spôsobom. Aby sme dokázali udržať zdravé zúbky vášho najmenšieho je dôležité pravidelne chodiťk zubnému lekárovy minimálne 2x ročne.