Najčastejšie dôvody bolesti zubov

Home / Novinky / Najčastejšie dôvody bolesti zubov
Najčastejšie dôvody bolesti zubov

Najčastejšie dôvody bolesti zubov

Opakujúca sa bolesť chrupu vie spôsobiť poriadne nepríjemnosti. I keď sa možno o seba staráte vzorne, tohto problému sa neviete zbaviť a pravidelne navštevujete ambulanciu zubného lekára. Dôvod pritom môže byť úplne iný a stačí sa zbaviť pár zlozvykov a zbavíte sa aj tejto nepríjemnosti.

1. Nedávate pozor na teplotu potravín

Veľký pozor by ste mali dávať najmä na konzumáciu horúcich jedál. I keď ich následne náhle nekombinujete so studenou potravinou, vaše zuby tým poriadne trpia. Horúca polievka, priveľmi teplý čaj a iné prešľapy v tomto smere poriadne ničia zubnú sklovinu a spôsobujú väčšiu citlivosť zubov. Pokúste sa zbaviť tohto zlozvyku včas, pokiaľ si ju nezničíte úplne. Dávajte pozor na teplotu jedál a taktiež si zaobstarajte špeciálne zubné pasty.

2. Zuby a chladné počasie

Ak máte predispozíciu na citlivé zuby a tieto problémy sa objavujú najmä počas zimných mesiacov, prestaňte jednoducho rozprávať pri mínusových teplotách vonku na čerstvom vzduchu. Ten je na zuby najhorší a časom spôsobuje veľkú precitlivelosť. Pokiaľ je to možné, oviňte si šál aj čiastočne okolo úst a rozprávajte vonku naozaj len potrebné nutnosti. Váš stav sa veľmi rýchlo zlepší.

3. Zuby si umývate príliš silno

Pozrite sa na svoju zubnú kefku aspoň po mesačnom používaní. Ak sú štetinky od seba a nedržia svoj pôvodný tvar, neumývate si zuby správne. Tým zvyšujete citlivosť ďasien a následne zhoršujete aj bolesť zubov. Chyťte si teda zubnú kefku ako pero, vďaka čomu nebudete pri umývaní vyvíjať tak veľký tlak.

4. Prsty v tom majú nechty

Váš chrup môže byť naoko v poriadku, no i tak vás neustále trápia nejaké bolesti. Dôvodom môže byť práve infekcia ďasien. Tú si môžete zaniesť do úst veľmi jednoducho a ani si to nemusíte uvedomiť. Stačí, že sa dotýkate podvedome úst, hryziete si nechty, máte vo zvyku hrýzť konček pera alebo ste niečo zjedli s neumytými rukami. Zápal z ďasien potom dráždi i zuby a práve kvôli tomu sa dostávate do jedného bludného kruhu.

5. Prasknutý zub

Jedným z problémov môže byť ešte nateraz skryté porušenie zubu. Ten ešte nemusí byť zlomený, môže byť len prasknutý, a to spôsobuje veľké bolesti. Niekedy to môžete spozorovať voľným okom pri pohľade do zrkadla, no občas je zub prasknutý v spodnej časti a vtedy to tak ľahko neodhalíte.

 

Napíšte komentár

Vaša mailová adresa nebude zverejnená